Klasyczne powiedzonko trzeba przeistoczyć na kochane zdrowie nikt się nie dowie ile kosztujesz aż się zepsujesz

Ludzie znający powiedzonko zawarte w tytule wpisu od razu będą wiedzieć, na czym polega niby błąd. Słowa „ile smakujesz” przeistoczono na „ile kosztujesz”. otóż to wydatki. Zdrowie jest oceniane za najważniejsze w życiu i nie osobliwe że jest drogie. System zdrowotny to nad wyraz lukratywny biznes i raz za razem jak kozaki po deszczu wyrastają nowiutkie, prywatne gabinety medyczne.

noga

Zakłady prywatne a NFZ

Wiecznie niedofinansowany NFZ zdaje się zaprzeczać koncepcji, że leczenie to dochodowy biznes. To błąd, rozchodzi się o model finansowy i prowadzenie takowej działalności. Obecnie warto leczyć i dochody są tu gargantuiczne. Wystarczy rzucić okiem na kwotę usług czy nawet samych konsultacji w pokojach lekarskich, są to usługi stosunkowo tanie. Tym samym wielu zważa, że w sektorze lekarskim pacjenta powinno się leczyć ale nie warto uzdrowić. Jeżeli spojrzymy na inwestycje jakie zostały sfinalizowane by otworzyć zaawansowane szpitale onkologiczne, możemy zaryzykować wniosek, że jeśli wynaleziono by niesamowity, niedrogi i mało skomplikowany lek na raka to zdołałoby unicestwić pieniężnie służbę zdrowia wielu Państw. Czy dlatego nie mamy jeszcze lekarstwa na tą zarazę? Nie wiadomo i raczej w życiu się nie dowiemy.

Apteki, w tym miejscu także są pieniądze

Rynek farmaceutyków, także ma się doskonale, szczególnie w Polsce. Statystyczny Polak jest postrzegany w Europie za jednostkę przesadzajacą z dawkowaniem farmaceutyków. Co więcej po antybiotyki sięgamy nagminnie i to bez dosadnych wskazań lekarskich. Później zarazki się uodparniają na stosowane farmaceutyki i coraz ciężej kurować ludzi.
ładna brunetka
Jednak wracając do aptek i rynku farmaceutycznego. Ilość punktów aptecznych w Polsce jest duża, to daje duże możliwości w szukaniu najlepszych ofert a powinno się szukać. W poniektórych przypadkach apteki doliczają dość wysokie procenty na farmaceutyki. Nie warto także wykonywać zakupów w dużych sieciówkach jakie przeznaczają wielką kasę w promocję bo właśnie w takich miejscach dopłata jest większa by pokryć wydatki na reklamę. Na przykład nigdy nie zobaczyłem reklamy lokalnych aptek takich jak http://www.zdrow-med.pl i dlatego twierdzę, że koszty działania niniejszej apteki są niższe niż jakiegoś sieciowego olbrzyma. Mniejsze wydatki to możliwość zapewnienia niższych cen. Być może dlatego korzystam w głównej mierze z takich aptek poszukując najtańszych leków.

Dodaj komentarz