Kredyt dla zadłużonych

Kiedy masz stałą pracę z pensją regularnie wpływającą na konto, zaciągnięcie bankowego kredytu na zakup samochodu czy luksusowej wycieczki to nic trudnego. Problemy zaczynają się wtedy, gdy stracisz posadę, poważnie zachorujesz, albo zdarzy się wypadek, przez co zniknie stałe źródło dochodu. Tymczasem bank ponagla o spłatę kolejnych rat, nalicza odsetki i grozi wszczęciem postępowania. Koniec końców trafiasz na „czarną listę” Biura Informacji Kredytowej (BIK), a komornik w asyście policji zajmuje twoje mienie. Czy jest jeszcze ktoś, kto mógłby zaufać ci na tyle, by pomóc w tej trudnej sytuacji i pożyczyć pieniądze?
Okazuje się, że tak. Na Zachodzie od wielu lat istnieją produkty kredytowe adresowane do osób w trudnym położeniu finansowym, a więc o niewielkiej (lub wręcz żadnej) zdolności kredytowej. Pozwalają one na szybką interwencję – np. kupno przedmiotów niezbędnych do wykonywania pracy zarobkowej. W Polsce to wciąż nowa usługa parabankowa, jednak zyskująca coraz większą popularność.

b3

Wyjść z dołka

Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem stanowią swego rodzaju koło ratunkowe. Przede wszystkim udzielane są one zazwyczaj na relatywnie długi termin ze stosunkowo niewielkimi ratami. Pozwala to w pierwszej kolejności uregulować dotychczasowe zobowiązania, a tym samym zahamować spiralę długów (dłużnik nie musi już obawiać się karnych odsetek, które potrafią w szybkim tempie osiągnąć wartość wyższą niż pożyczona kwota pieniędzy). Jest też czas, by zająć się pracą i ustabilizować swoją płynność finansową.

Gdzie po kredyt?

Decyzja o zaciągnięciu pożyczki dla zadłużonych każdorazowo powinna zostać poprzedzona dokładną analizą własnej sytuacji i odpowiednim dopasowaniem produktów dostępnych na rynku. Warto przyjrzeć się przede wszystkim ofercie sprawdzonych parabanków jak ProfiCredit, Provident czy ASA Kredyt. To nie są firmy-naciągacze, które próbują wykorzystać trudne położenie dłużnika. Można więc liczyć przede wszystkim na fachowe doradztwo, profesjonalne podejście do klienta i jasno sformułowane umowy. Więcej szczegółów na ten temat publikujemy na stronie internetowej http://guldeny.pl/pozyczka-dla-zadluzonych-z-komornikiem-w-jakiej-firmie-pozabankowej-zaciagnac.

O czym należy pamiętać?

Eksperci radzą, by pożyczki dla zadłużonych traktować jako przysłowiową deskę ratunkową, po którą sięgamy tylko w ostateczności. Tego rodzaju zobowiązań nie można zaciągać z myślą o bieżących potrzebach konsumpcyjnych (np. zakup nowego telewizora, samochodu czy telefonu). Przeciwnie, trzeba wówczas myśleć o tym, na ile pożyczone pieniądze pomogą nam wykaraskać się z kłopotów i poprawią naszą kondycję finansową w perspektywie najbliższych 6 miesięcy i dalej. Pamiętajmy też, by dokładnie zapoznać się z treścią umowy i dopytać o całkowite koszty. Nie jest tajemnicą, że pożyczki dla zadłużonych są drogie. Firma ponosi bowiem spore ryzyko powierzając pieniądze w ręce osoby, która nie spłaciła wcześniejszych zobowiązań. Dłużnik powinien więc zrobić wszystko, by udowodnić, że ten kredyt zaufania nie został przyznany na daremno.