Różnorodne i nierzadko oszałamiające przeznaczenia płyt korkowych

Z kory dębu korkowego otrzymywany jest korek, który ma nadzwyczaj frapujące cechy. Nie puszcza on wody, jest lekki i elastyczny, a do tego mało podatny na ogień.

Korek jest bezproblemowy w recyklingu, a przemysł korkowy jest uważany za nieszkodliwy dla środowiska. Z uwagi na własne okazałe cechy i stosowanie, sprawdził się w wielu płaszczyznach życia codziennego. Korek realnie nie starzeje się i nie traci swoich cech. Z korka wywarzanych jest sporo artykułów takich jak:

    • deski wykonane z korka
    • płytki wykonane z korka
    • panele zrobione z korka
    • tkaniny wykonane z korka
    • galanteria wykonane z korka
    • korkowe tabele

  Płyty z korka to moduły, które przeważnie układane są w środku budynków jako czynnik wykończeniowy, by umożliwić jak najlepsze działanie wszelkim pomieszczeniom.

  Korek jest wzorowym produktem izolacyjnym i akustycznym, co przekłada się na utrzymanie odpowiedniej temperatury, a również obniżenie natężenia hałasu. Płyta z korka pozwala dodatkowo na wyrównanie ścian i posadzek, a dzięki dużej giętkości korka, płyty idzie później dowolnie obrabiać. Asortyment tablic jest bardzo urozmaicony. Różnorakie wielkości i grubości płyt korkowych..

  Rozmaite modele płyt – odmienne zastosowania

  Płyty drobnoziarniste są znakomitym produktem do grawerowania, wykrawania, a również druku. Równa powierzchnia korka i giętkość, a dodatkowo niecodzienna trwałość na kruszenie sprawia, że płyty znajdą doskonałe wykorzystanie do produkcji uszczelek technicznych (oklein do sprzęgieł, uszczelek do maszyn), gadżetów używanych w reklamie (podkładki reklamowe pod garnuszki, breloczki), czy w specjalności obuwniczej (wkładki, podpiętki). Korek perfekcyjnie łączy się z pianką, czy makulaturą. Płyty ziarniste średnio wspaniale sprawdzą się jako autonomiczne tablice informacyjne, idzie je kupić tu https://korexradom.pl/category/tablice-korkowe, do gablot, a dodatkowo miejsc ogłoszeniowych, do których przyczepimy wszelkiego rodzaju oświadczenia albo informacje. Mogą być wykorzystywane dodatkowo w stolarce okiennej i meblach, a również modelarstwie. Płyty zgrubym ziarnem są znakomitą separacją hałasu i termoizolacją. Wykluczają niechciane odgłosy i dojmujący hałas. Gigantyczna gęstość towaru to solidność i odporność przez lata. Płyty korkowe są niesłychanie łatwe w obróbce, nie chłoną wody, są odporne na rozciąganie i posiadają wysoki stopień tarcia. Świetnie sprawdzą się do dekoracji (idzie je malować), wyrobu czynników ozdobniczych i wykończeniowych.