Strona główna Jeśli nie w banku to gdzie? Pożyczki prywatne: o co właściwie chodzi? Pożyczki pozabankowe - porównanie ofert

Pożyczki pozabankowe - pożyczki prywatne bez banku

Okazuje się, że w dzisiejszych czasach bank coraz rzadziej jest naszą ostatnią deską ratunku, a często po prostu kolejną przeszkodą. Mimo, że znajdujemy się w i tak trudnej już sytuacji, to dodatkowo może nas też spotkać zawód właśnie ze strony banku.

Wystarczy, że chcąc podreperować swój domowy budżet lub po prostu pragnąc dokonać jakiejś inwestycji, zgłosimy się o pomoc do tej instytucji, a ta odrzuci nasz wniosek. Sytuacja tego typu wcale nie należy do rzadkości, ponieważ wielu klientów nie posiada wymaganej zdolności kredytowej i nie spełnia stawianych przez bank warunków. Za niskie dochody, zadłużenie, brak odpowiedniego zabezpieczenia kredytu czy zła historia w Biurze Informacji Kredytowej – to tylko jedne z wielu powodów, dla których bank może odrzucić naszą prośbę o pomoc. Na szczęście, dzisiaj istnieją nie tylko kredyty udzielane przez banki, ale również pożyczki pozabankowe. Pożyczki bez banków uniezależniają nas od decyzji tych instytucji oraz ich – nieraz bardzo rygorystycznych – kryteriów przyznawania wsparcia finansowego.

pożyczka szybkaPożyczki pozabankowe możemy uzyskać na kilka sposobów. Przede wszystkim, są to różnej maści produkty finansowe udzielane przez instytucje pozabankowe, np. prywatne korporacje. W takim wypadku do wyboru mamy najróżniejsze pożyczki pozabankowe – poczynając od hipotecznych, przez gotówkowe, a na pożyczkach bez BIK i bez zaświadczeń kończąc. Tak szeroka gama produktów, z który wiele nie różni się niczym od bankowych kredytów, może usatysfakcjonować nawet najbardziej wybrednego klienta. Jako, że konkurencja między instytucjami pozabankowymi jest coraz większa, kierowane przez nie oferty są coraz bardziej korzystne dla klientów. Drugim sposobem, dzięki któremu dostępne są dla konsumenta pożyczki bez banków, są pożyczki prywatne. Tego typu pożyczki pozabankowe przyznawane są przez osoby fizyczne, często przedsiębiorców i biznesmenów, na podstawie prywatnej umowy zawartej z pożyczkobiorcą. Na tym właśnie polega różnica między pożyczkami i kredytami – kredyty mogą być udzielane jedynie przez banki, natomiast pożyczki przez każdego. Aby znaleźć najkorzystniejsze prywatne pożyczki bez banków, warto przejrzeć różne fora dyskusyjne oraz specjalne portale społecznościowe, gdzie spotkać można osoby zarówno oferujące, jak i ubiegające się o prywatne pożyczki pozabankowe. Jeśli więc ktokolwiek ma problemy z uzyskaniem potrzebnego kredytu w banku, powinien rozważyć możliwość ubiegania się o pożyczki bez banków.


© 2012 Wszystkie prawa zastrzeżone. Stworzona dzięki: MercuryWeb

Wkrótce